O FIRMIE

Serwis internetowy oraz marka mailik.pl jest własnością firmy IBE Piotr Stoczewski.
Za usługi zamówione w serwisie internetowym mailik.pl faktury będą wystawiane przez właściciela tego serwisu czyli firmę IBE Piotr Stoczewski.

Firma IBE od 2003 roku z powodzeniem świadczy usługi internetowe związane z kontami poczty elektronicznej (poczta e-mail), hostingiem (serwery wirtualne), rejestracją domen internetowych oraz tworzeniem serwisów internetowych i ich promocją w sieci www. Zdobyte doświadczenie postanowiliśmy wykorzystać tworząc niezależny serwis internetowy mailik.pl w którym oferujemy profesjonalne konta poczty elektronicznej dla firm i osób prywatnych. W naszym przekonaniu najlepsza jest poczta e-mail bez reklam, bezawaryjna, bezpieczna, z fachową obsługą jak również z adresem e-mail, który będzie Twoją wizytówką. Staramy się by właśnie taka była nasza usługa.

Serwis internetowy mailik.pl działa w oparciu o infrastrukturę IBE.

Wszystkie nasze serwery znajdują się w Polsce w profesjonalnej serwerowni, co oznacza że:

  • są monitorowane 24 godziny na dobę,
  • ulokowane są w pomieszczeniach klimatyzowanych,
  • są zabezpieczone przed pożarem i niedostępne dla osób „trzecich”.

Bezpieczeństwo naszych serwerów jest realizowane poprzez odpowiednią politykę bezpieczeństwa, zakładającą wykorzystanie firewalli, systemów backupu itp.

Wszystkie nasze serwery działają pod kontrolą systemu operacyjnego Linux.

Infrastruktura sieciowa
Jesteśmy połączeni z siecią Internet wieloma niezależnymi łączami:

Przepustowość Technologia Operator Obsługiwany ruch
100 Mbps FastEthernet GTS Energis Ruch krajowy oraz międzynarodowy
100 Mbps FastEthernet Exatel Ruch krajowy oraz międzynarodowy
250 Mbps GigabitEthernet Węzeł międzyoperatorski AC-X Ruch do uczestników AC-X

IBE korzysta z sieci, w której wymieniany jest ruch z innymi operatorami za pomocą własnych łączy peeringowych. Infrastruktura WAN z której korzysta IBE jest ciągle rozbudowywana, w miarę zapotrzebowania powiększana jest przepustowość łączy zewnętrznych.

Sieć pracuje w standardzie 100BaseTx dającej prędkość w trybie full duplex: 200 Mbit/s – takie połączenie jest możliwe dzięki przełącznikom Catalyst firmy Cisco oraz wysokiej jakości pasywnym elementom sieciowym (kable, gniazda) firmy Molex. Wybór niekwestionowanego lidera na dostawcę sprzętu sieciowego – firmy Cisco umożliwia stosowanie zaawansowanych technologii sieciowych, np: QoS.

Bardzo wydajny router Cisco 7206 VXR pozwala na używanie dynamicznych protokołów routingu:

BGP – (Border Gateway Protocol) Routery zewnętrzne pracujące z protokołem BGP, wymieniają informację o dostępności systemów autonomicznych. Ponadto przesyłane są atrybuty trasy takie jak koszty czy też zabezpieczenia przed niepowołanym dostępem. Atrybuty te również mogą zawierać informacje służące do wyboru tras na podstawie wymagań administracyjnych (nietechnicznych), np. związanych z bezpieczeństwem datagramów. Na podstawie otrzymanych informacji protokół BGP wybiera najkrótszą trasę. Informacje wymieniane są jedynie przyrostowo, a nie przez przesyłanie całej bazy danych dotyczącej zewnętrznej reguły doboru tras, zatem protokół ten nie powoduje dużego przyrostu ruchu w sieci.

RIP – (Routing Information Protocol) zaliczamy do kategorii protokołów dystansowo-wektorowych. Protokół ten zwykle wybiera trasy o najmniejszej liczbie „przeskoków”, czyli najmniejszej liczbie routerów (węzłów), przez które muszą przejść datagramy na trasie od routera źródłowego do docelowego. Najdłuższa trasa może składać się z co najwyżej piętnastu przeskoków.

Klimatyzacja
Kanałowy system klimatyzacyjny, z którego korzysta IBE zapewnia stałą temperaturę, wilgotność oraz czystość powietrza. W razie jego awarii załączany jest system wentylacyjny, który jest w stanie kilka razy na godzinę wymienić powietrze.

Zasilanie
Korzystamy z bardzo niezawodnego, 3-fazowego źródła zasilania. Wszystkie elementy sieci są wyposażone w zasilacze awaryjne. Stosowane są UPSy znanego polskiego producenta – firmy Fideltronik. Najważniejsze elementy sieci mogą być również zasilane z generatora prądotwórczego, który w przypadku braku napięcia umożliwia praktycznie dowolny czas pracy systemu.

Bezpieczeństwo
Pomieszczenia serwerowe są wyposażone w nowoczesne instalacje alarmowe.

* Nazwy firm i produktów użyto w celach informacyjnych.